Dobre, bo polskie – BIONIGREE!/Szampon oczyszczający do włosów i skóry głowy.

Cześć! Idąc za ciosem, przedstawię Wam kolejną – najmłodszą ze wszystkich opisywanych przeze mnie do tej pory – polską markę kosmetyczną.

Bionigree – to polska firma powstała w 2015 roku i jak się okazuje mająca swoją siedzibę w Złotoryi, miasta z którego pochodzę. „Zdrowy wymiar pielęgnacji”, to hasło przewodnie marki, która zajmuje się wytwarzaniem naturalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Firma korzysta z polskich produktów, polskich dostawców, oraz zatrudnia polskich pracowników. Co ciekawe, opakowania produktów powstają z recyklingu!

Sama nazwa powstała z połączenia słow BIO oraz GREEN, a tworzone przez Bionigree kosmetyki powstają na bazie czarnej porzeczki. Seria kosmetyków składa się z serum, odżywki oraz szamponu i to ten ostatni miałam okazję wypróbować.

Mimo niechęci do ziołowych produktów, których moje włosy nie znoszą i nigdy nie wyglądają po nich dobrze, z pewną ostrożnością zaczęłam używać szampon Bionigree.

Szampon ma działanie oczyszczające, antybakteryjne i nawilżające, a jego najważniejszymi składnikami są: betaina kokosowa – zmiękczająca i wygładzająca włosy, mydlnica lekarska – naturalna substancja pieniąca, no i oczywiście wspomniana wcześniej czarna porzeczka – źródło witamin C i B oraz wielu składników mineralnych.

Zgrabna, przezroczysta buteleczka zawiera 200 ml produktu, którego konsystencja odbiega od innych, sklepowych szamponów – jest gęsty niemal jak galaretka i niesamowicie intensywnie pachnie. Włosy po umyciu są świeże, błyszczące i sypkie – żaden szampon solo nie daje takiego efektu na moich włosach. Jestem pod wrażeniem. Jedynym minusem dla mnie jest sam zapach szamponu, bo choć nie utrzymuje się na włosach (nad czym wcale nie ubolewam), to jest on naprawdę mocnym i niekoniecznie moim ulubionym aromatem. Działanie szamponu i wygląd włosów wynagradza to całkowicie.

Sądząc po panującej ostatnio modzie na naturalne produkty do pielęgnacji, seria Bionigree ma dużą szansę wybicia się na rynku, czego im szczerze życzę i nam nadzieję  że niebawem oferta poszerzy się o inne  równie dobre produkty!

Jeśli jesteście ciekawe produktów i samej marki Bionigree, zajrzyjcie koniecznie na stronę:

www.bionigree.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *