Moda na…ZŁOTE TATUAŻE!:)

Hej dziewczyny!

Nie wiem, ile z Was już słyszało, a ile z tych, które słyszały już wypróbowały – złote tatuaże, o których jest ostatnio coraz głośniej.
Moda na złote, naklejane ozdoby do ciała ogarnia powoli cały świat – to alternatywa dla biżuterii na lato i dla trwałych zdobień ciała w postaci tatuaży.

 

 

 

Ja jestem w takim wieku, że pamiętam tatuaże, które naklejało się na skórę – miałam wtedy kilkanaście lat, gdy byłą na nie moda. Wtedy nosiły je dziewczynki i nastolatki, a były w różnych kolorach i wzorach, do kupienia osobno, bądź jako dodatek do gazet – ale nie były one złote, czy srebrne, imitujące prawdziwą biżuterię!

Dzisiaj, w coraz większej ilości sklepów możemy kupić cały pakiet tych błyszczących cudeniek za kilka czy kilkanaście złotych. Tatuaże przepięknie błyszczą się w słońcu i stanowią cudowny dodatek do wakacyjnego stroju – i w dzień i w nocy!:)
Swoje zestawy kupiłam w Biedronce kilka dni temu, za 9,99 zł/szt.

 

 

Do wyboru są komplety srebrne, złote, srebrno-złote, lub z dodatkiem czarnych akcentów:)
Wzorów jest mnóstwo!
Kształty, napisy, ornamenty – każdy znajdzie coś dla siebie. W zasadzie to każda – bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić faceta w błyszczącym tatuażu…:)
Ich wykonanie jest banalnie proste!

Krok 1
Wybieramy tatuaż, oraz miejsce na którym chcemy go umieścić. Wycinamy wybrany wzór z kartki.

Krok 2
Na suchą skórę – ważne aby nie było na niej kremu, balsamu itp., by tatuaż lepiej się utrzymywał na skórze – naklejamy wycięty wcześniej tatuaż. Ważne aby przykleić go równo i  – jeśli ma np. okalać naszą rękę, bądź nogę – w miarę luźno, by nie był naciągany przez skórę, co powoduje jego rozrywanie.

Krok 3
Miejsce z naklejonym tatuażem moczymy wodą – przy pomocy gąbki, bądź ręką, a nawet bezpośrednio pod strumieniem wody i lekko dociskamy, pocieramy, aby tatuaż dokładnie przykleił się do skóry.

Krok 4
Kiedy poczujemy, że folia powoli się przesuwa i ślizga, możemy delikatnie zdjąć papier.

Krok 5
Osuszamy powstały tatuaż delikatnie i przez 5 – 10 minut unikamy dotykania, kontaktu z ubraniem itp., aby nie uszkodzić go.

Tatuaż ma się utrzymywać na skórze d 7 dni- ale jak wiadomo, to zależy od tego jak go będziemy traktować:)
Zmycie wzoru jest banalnie proste – kiedy nam się znudzi, lub gdy już nie wygląda dobrze, możemy go zmyć – samą wodą go nie usuniemy, użyjmy wacika nasączonego oliwką, zmywaczem do paznokci, lub płynem do demakijażu:)
Dla jednych złote tatuaże to kicz, dla innych must have wakacji. Dla mnie to całkiem fajny gadżet – idealny na lato.
A dla Was?

3 Comments

  1. Mi jakoś się nie podobały, ale tydzień temu zaczęłam się nimi zachwycać i muszę je gdzieś dorwać, tylko czekam, aż będzie ładna pogoda, żebym mogła nimi poozdabiać ciało 🙂

  2. Nie wiem co takiego w nich jest 🙂 Mi się jak na razie nie podobają, ale pewnie moda na nie minie i dopiero wtedy będę je testować 😀 jak zwykle 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *