Jak wyleczyc trądzik? Kuracja izotretynoiną – miesiąc szósty!

Hej!:)

Lato w pełni, a ja jeszcze nie mogę się opalać…cóż za ból!
Po ostatniej wizycie u dermatologa, dowiedziałam się, że muszę wytrzymać jeszcze…dwa miesiące, aby zakończyć kurację:) Takim oto sposobem, już pod koniec lipca moje leczenie dobiegnie końca!:)
Leczenie w tym miesiącu przebiegło bez żadnych „nagłych zwrotów akcji”.

Tydzień I
Wyniki badań okazały się bardzo dobre, poza lekko podwyższonym cholesterolem.
Po wizycie u dermatologa rozpoczęłam kolejne opakowanie Axotretu – dawka bez zmian (2 tabletki 20 mg dziennie) – już bez osłony na wątrobę.
Skóra twarzy jest gładka i „czysta”, jednak bardzo wrażliwa i nawet mocniejsze potarcie ręcznikiem powoduje podrażnienia. Pomagam sobie nadal peelingami enzymatycznymi i duża ilością kremu nawilżającego. Największym dyskomfortem są znów suche usta i błony śluzowe nosa…

Tydzień II
Skóra podatna na podrażnienia i zakaż ekspozycji na słońce, wcale nie ułatwia mi codziennego bytowania…odliczam już dni do końca kuracji!

Tydzień III
Zero zmian na twarzy, opanowałam nawet łuszcząca się skórę:) Ciesze się z niemal nieskazitelnej cery, którą zauważają również inni!:)

Tydzień IV
Kończe powoli opakowanie Axotretu i wybieram się na ostatnia już mam nadzieję wizytę u dermatologa, a przynajmniej ostatnią mająca na celu przepisanie leku, który towarzyszy mi codziennie od ponad pół roku.

2 Comments

  1. ja po Axotrecie cieszylam sie piekna cerą przez 2,5 roku potem nastąpił nawrót. Dopiero po odpowiedniej diecie, wyeliminowaniu cukru, pszenicy i mleka cera się uspokoiła całkowicie 🙂 Życzę powodzenia w walce o piękną skórę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *