Suche skórki – jak z nimi walczyć?

Cześć:)

Postanowiłam poruszyć dzisiaj dość ważny dla wielu dziewczyn – w tym również mnie – temat.
Problem ten spędza sen z powiek wielu z nas…
No dobrze, może początek zbyt dramatyczny, ale sprawa poważna. Suche skórki utrudniają nam wykonanie makijażu i  źle wyglądają.
Jeżeli o mnie chodzi, to od czasu rozpoczęcia kuracji dermatologicznej, moja cera jet przesuszona, a ja borykam się z uciążliwym problemem suchych skórek
Z pewnością dotyczy on również wielu z Was.

Na suche skórki jest rada!:)
Jak niedawno przeczytałam, najlepszych sposobem na suche skórki jest pozbycie się ich.
Jak więc tego dokonać?
Oto moje sposoby:

1.
Złuszczanie.
Porządny peeling to podstawa, ale należy pamiętać, aby nie był to silny peeling mechaniczny, a delikatny peeling enzymatyczny. Mnie pomaga za każdym razem, po jednym/dwóch dniach problem znika. To mój ulubiony ostatnio.

2.
Nawilżenie.
Nie zlikwiduje już istniejącego problemu, ale pomoże zapobiec jego ponownemu powstawaniu i pomoże nieco załagodzić stan skóry. Ten nowy krem Nivea jest całkiem niezły i radzi sobie bardzo dobrze!

3.
Nawadnianie.
Nawilżenie skóry od środka, to podstawa.
Spożywanie dużej ilości wody, pomaga zapobiegać wysuszaniu skóry i sprawia, że staje się ona bardziej nawilżona i elastyczna. Efekt zauważalny jest niemal od razu – przekonałam się na własnej skórze, dosłownie:)

4.
Masaż.
W efekcie, bardzo podobny do peelingu, ale dużo szybszy i idealny jako środek doraźny:) Sprawdzi nam się tutaj rękawica peelingująca, nawet ta najtańsza:) Pamiętajmy jednak, by regularnie i dokładnie ją myć, a nawet wymieniać na nową co jakiś czas.

5.
Pielęgnacja.
Poza codziennym nawilżaniem skóry od środka i na zewnątrz, warto mieć pod ręką coś, co będzie naszą deską ratunkową. Maść z witaminą A jest idealnym środkiem łagodzącym podrażnienia i jednocześnie intensywnie nawilżającym. Idealna do stosowania na usta oraz na noc, nawet na całą twarz.

A Wy, jak sobie radzicie z problemem suchych skórek?

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *