10 najczęstszych błędów w makijażu!:)

Hej dziewczyny!

Dzisiaj luźny post, trochę post pół żartem – pół serio.
Zainspirowana oglądanymi ostatnio wieloma filmikami na YouTube, dotyczącymi tego JAK SIĘ NIE MALOWAĆ, postanowiłam stworzyć własną wersję:)

Zaczynajmy!

Sama nie jestem mistrzem makijażu, zdarzają mi się większe i mniejsze wpadki – często, gdy się spieszę, zdarza mi się nałożyć nieco zbyt dużo różu, lub źle dobiorę podkład, czasami nie zdążę dokładnie wytuszować rzęs czy pomalować brwi, ale to pikuś w porównaniu do tego co zdarza mi się często zaobserwować u dziewczyn/kobiet na ulicy, BA! nawet u gwiazd, na których zdjęciach (bez fotoshopa oczywiście) widać rażące wręcz błędy w makijażu:)

Znacie takie typy?

1.
STARA PUDERNICA – jak mawia moja mama – charakteryzuje się ogromną ilością pudru na twarzy – oczywiście nałożonego na równie duże ilości bazy, korektora, podkładu itp. – na twarzy,  a make-up sceniczny, to przy tym małe piwo:)

Miley Cyrus

2.
RUSKA LALA – czyli przesadzenie z ilością różu na policzkach, które dopełnia źle dobrany jego kolor…

 Naomi Watts

3.
KOCICA – czarna kredka, czarny tusz, czarny eyeliner (obowiązkowo prawie na skroni!), czarny cień…makijaż niczym z horroru – miało być kusząco i seksownie, a wyszło przerażająco.

Pamela Anderson

4.
TOPIELEC – czyli usta w kolorze tak jasnym, że niemal sinym…

Edyta Górniak

5.
OPALONA – ale nie słońcem – prawdziwym, czy sztucznym – ale brązerem…a konkretniej, przerażająco dużą jego ilością, nałożoną najlepiej jednym mocnym pociągnięciem pędzla.

Lindsay Lohan

6.
GROŹNA BREW – a nawet obie brwi – ruda, czarna, czy blondynka, bez różnicy, przecież nie ma innych kolorów poza czarnym, prawda? Wielkie, narysowane czarne brwi są przecież takie modne!:)

Angelina Jolie

7.
MASKA – czyli najczęściej spotykany błąd w makijażu, a mianowicie odcinający się na szyi – lub nawet na żuchwie- podkład. Niech będzie zbyt ciemny, zbyt jasny, a najlepiej w kolorze niemal pomarańczowym:)

Natalie Portman

8.
WYTUSZOWANA – kilkukrotnie, raz za razem, o czym świadczą rzęsy niczym z reklamy – 20xgrubsze…szkoda, że jednocześnie straszliwie posklejane…

Iwona Węgrowska

9.
WYCIENIOWANA – najlepiej jednym kolorem, z każdej możliwej strony, najlepiej świecącym, jeszcze lepiej – niech będzie niebieski!

Heidi Klum

10.
MIM – czyli płaska twarz, najlepiej w zbyt jasnym kolorze, bez jakiegokolwiek różu, bronzera, rozświetlacza…

Justyna Steczkowska

Dziewczyny…wystrzegajmy się tych błędów!
Stawiajmy na minimalizm – a jeśli lubimy więcej, to róbmy to dokładniej!

5 Comments

  1. brr, Pamela i Węgrowska na czele 😀 u Steczkowskiej ktoś przesadził z transparentnym pudrem, bo jest strasznie taka…bielona, ale makijaż oczu zazwyczaj w Bitwie na głosy miała perfekcyjny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *