Tabletki musujące – kąpiel dla dłoni/kąpiel dla stóp!

Witajcie!

Dawno, dawno temu, na jednej z biedronkowych promocji, kupiłam dwie kolorowe puszki z tabletkami musującymi – jedna przeznaczona dla dłoni, druga dla stóp.
Wcześniej nie było czasu ani potrzeby, aby z nich skorzystać, więc dopiero teraz sobie o nich przypomniałam.

Każde z opakowań kosztowało niecałe 5 zł i zawierało 6 sztuk szczelnie zapakowanych tabletek musujących, przypominających mi te do zmywarki, ale znacznie przyjemniej pachnących:)

Różowe opakowanie, to wersja przeznaczona do dłoni, natomiast zielone dla stóp.
Pierwsze tabletki pachną słodko i kwiatowo, drugie równie intensywnie, ale bardziej orzeźwiająco, cytrusowo.
Kąpiel dla dłoni ma za zadanie zmiękczyć i uelastycznić naskórek, nawilżyć oraz regenerować płytkę paznokcia. Kąpiel dla stóp ma zmiękczać naskórek, przyspieszać jego regenerację oraz działać antygrzybicznie.
Tabletki poza olejkami roślinnymi, mają w swoim składzie aż 10% mocznika, który „stosowany jest w preparatach nawilżających, likwidujących szorstkość skóry, zmiękczających i złuszczających, wykorzystywany jest również w specyfikach do leczenie chronicznie suchej skóry, łuszczycy oraz rogowacenia przymieszkowego.”
Zima to czas, kiedy nasze dłonie i stopy są wyjątkowo wrażliwe i narażone na działanie czynników atmosferycznych. Chociaż nie pokazujemy ich tak jak w ciepłe miesiące, to warto o nie zadbać.
Moje stopy są bardzo wymagające, zarówno latem jak i zimą, z dłońmi bywa różnie.
W wolny dzień lubię poświęcić im więcej czasu – te dwa specyfiki, nie sprawią, że skóra i paznokcie natychmiast wyglądają jak nowe, ale pomagają w ich pielęgnacji. Dodatkowo, cały zabieg jest przyjemnym relaksem, dla zmęczonych i zmarzniętych stóp i dłoni.
Potrzebujemy jedynie chwili czasu, chęci i miski z ciepłą wodą:)

Tak w skrócie wygląda moja „kąpiel”:

Po ok. 30 minutach, wyjmuję stopy/dłonie z wody, osuszam i nakładam na nie krem, lub maść z wit. A. – skóra jest miękka i gotowa chłonąć składniki. Na koniec warto nałożyć na stopy skarpetki, a na dłonie bawełniane rękawiczki, aby zapewnić im dodatkowe ciepło:)

Macie swoje sprawdzone sposoby, na pielęgnacje skóry dłoni i stóp zimą?

Aga

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *