drugie życie kosmetyków…:)

Hej!:)
Ostatnio trafiłam na kilka ciekawych sposobów, na uratowanie naszych-wydawałoby się niezdatnych do użytku już-kosmetyków.
Możliwe, że już zje znacie, ale na wszelki wypadek i dla tych, którzy jednak o nich nie słyszeli-kilka ciekawych pomysłów…:)

POKRUSZONY PUDER/RÓŻ/CIEŃ DO POWIEK?
Nikt nie lubi, kiedy ulubiony kosmetyk po upadku okazuje się być kompletnie połamany, pokruszony i-wydawać by się mogło-nie nadający do użytku-jest na to rada! Kiedy przytrafi nam się już taka katastrofa (:P), możemy bez problemu uratować zniszczony kosmetyk-wystarczy pokruszyć go jeszcze bardziej, rozetrzeć na proszek i dodać kilka kropel alkoholu-np. spirytusu-po czym wymieszać dokładnie, a powstałą papkę przełożyć z powrotem do opakowania, wygładzić powierzchnię i odstawić na kilka godzin do wyschnięcia-kosmetyk wróci do swej właściwej konsystencji:)

ZŁAMANA/STOPIONA POMADKA?
Kiedy ta ulubiona, złamie się nam bądź stopi, nie jest już zbyt atrakcyjna…więc często zapominamy o niej-niepotrzebnie! I na to jest rada-wystarczy cały kosmetyk umieścić w małym naczyniu i bezpośrednio nad ogniem lub w kąpieli wodnej (jak czekoladę!) rozpuścić (można w ten sposób zmieszać kilka odcieni kosmetyków, które akurat są już na wykończeniu…:)), dokładnie wymieszać i przełożyć do pojemniczka np. po balsamie do ust, wazelinie czy kremie! Lepsza taka forma, niż żadna…:)

ZASCHNIĘTY TUSZ DO RZĘS?
Kiedy żywot naszej maskary dobiega końca-ale kosmetyk nie wydał z siebie jeszcze ostatniego tchnienia, możemy go uratować!
Można do opakowania z tuszem, który stracił swoja konsystencję-zgęstniał bądź zasechł-wlać kropelkę toniku i wymieszać, pozwoli to odzyskać kosmetykowi jego dawną konsystencję! Drugim sposobem, jest zanurzenie opakowania w gorącej wodzie-co sprawi, że rozrzedzi się on nieco i pozwoli na używanie przez jakiś czas:) (Gdy już skończy nam się ulubiony tusz, możemy wykorzystać jego szczoteczkę do innego-a moim zdaniem w tuszu najważniejsza jest odpowiednia szczoteczka właśnie!)

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *